Centrum Neuro-Integracji MIND tworzą dwie kobiety z pasją - coachowie specjalizujący się między innymi w podejściu neuro-coachingu. 
Pasjonatki rozwoju i dążenia do dobrostanu w zgodzie z neurobiologią. Specjalizują się w przekładaniu naukowych odkryć na praktyczne narzędzia do zastosowania.

Joanna Berendt

Coach ICF PCC, certyfikowany trener i mediator NVC.Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC, m.in. „Dogadać się z dzieckiem”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching jako konstruktywny dialog”

Przeczytaj więcej

Anna Andrzejewska

Coach ICF ACC, certyfikowany zen coach i trener rozwoju osobistego. Ukończyła m.in. Positive Neuroplasticity Training (PNT) and Professional Course z R. Hansonem (certyfikat). Jest Instruktorem Jogi Śmiechu.

Przeczytaj więcej

 

Używane metody:

 

W pracy łączymy bliskie naszemu sercu podejścia, by optymalnie wspierać naszych klientów.

Są nimi między innymi:

  • Porozumienie bez Przemocy - to podejście stworzone przez amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga, opierające się na potrzebach jako podstawowym elemencie naszego życia i komunikacji międzyludzkiej.
  • Pozytywna Neuroplastyczność wg Rick'a Hansona - skuteczne, proste praktyki budowania pożądanych i trwałych struktur mózgu na bazie najnowszych odkryć neurobiologii.
  • Analiza transakcyjna, której twórcą był Eric Berne, zajmuje się interakcjami międzyludzkimi nazywanymi transakcjami. Ludzie komunikują się ze sobą z trzech poziomów zwanych stanami ego: stan Rodzica, Dorosłego i Dziecka. Analiza transakcyjna oferuje proste i zrozumiałe ujęcie tematu ludzkich interakcji, pozwala zrozumieć to, w jaki sposób się zachowujemy i co myślimy o sobie i ludziach, a także zasady, obowiązki i potrzeby, którymi się kierujemy w relacjach z innymi i sobą. Celem jest dążenie do bycia autonomicznym i podejmowania decyzji adekwatnych do sytuacji dla dobra swojego i innych.
  • Inteligencja emocjonalna wg Daniela Golemana to zdolności rozpoznawania przez nas naszych własnych uczuć i uczuć innych, zdolności motywowania się i kierowania emocjami zarówno naszymi własnymi, jak i osób, z którymi łączą nas jakieś więzi.
  • Convergent Facilitation to proces podejmowania efektywnych decyzji grupowych tak, aby potrzeby wszystkich były wzięte pod uwagę. To sposób dochodzenia do rozwiązania i wyboru, zbliżający ludzi do siebie, aby uzyskać maksymalne zaangażowanie, skuteczność i współpracę. Twórcą tego podejścia jest Miki Kashtan.
  • Coaching transformacyjny
  • Zen coaching jest prostym, a zarazem mocnym narzędziem wspierania człowieka w docieraniu do jego prawdziwego potencjału. Możemy przeżywać życie, doświadczając wewnętrznego spokoju, siły i radości, w naturalny sposób przyczyniając się do dobrostanu swojego i innych poprzez wchodzenie w kontakt z poziomu obfitości, a nie strachu i poczucia braku. Twórcą tego podejścia jest Kare Landfald.
  • Coaching zorientowany na rozwiązania
  • Podejście systemowe
  • Dokonania nauczycieli badaczy w zakresie rozwoju osobistego, neurobiologii i neuropsychologii takich jak: Daniel Siegal, Rick Hanson, Richard Davidson, Brené Brown, Simon Sinek i wielu innych.