Kalendarz – miesiąc budowania wewnętrznego zasobu zadowolenia i satysfakcji

 

Zapraszamy do pobrania naszego nowego kalendarza.

Tym razem przez miesiąc praktykujemy zadowolenie. Jak każdy zasób, aby wzrastał, potrzebujemy jak najczęściej doświadczać, choćby małych chwil kiedy czujemy zadowolenie, satysfakcję, radość. Ten zasób dotyczy też doświadczania piękna, przyjemności, szczodrości i kreatywności.

Każdego dnia jest okazja, aby znaleźć jakiś fakt i zamienić go na doświadczenie (czyli skupić się na tym, jakie myśli, odczucia w ciele i emocje wywołuje w nas) A następnie pobyć z tymi odczuciami 30 sekund, minutę lub dłużej. Im więcej takich, choćby malutkich, momentów w ciągu dnia, tym obwody neuronalne zadowolenia się wzmacniają, a nam łatwiej odczuwać zadowolenie, poczucie dostatku, wdzięczność czy radość.

Każdy z nas pragnie takich doświadczeń w swoim życiu jak najwięcej, bądźmy po swojej stronie i praktykujmy, aby rósł nasz Dobrostan, a dzięki temu i Dobrostan otaczających nas ludzi.

Nie oczekujmy dużej zmiany od razu. Miejmy cierpliwość i pamiętajmy, że mózg zmienia się krok po kroku. Tak jak naczynie kropla po kropli wypełnia się wodą. Jeśli przez miesiąc będziemy praktykować 6-10 razy dziennie po 30 sekund to z pewnością zobaczymy owoce. Pod koniec miesiąca sprawdźmy, które praktyki najlepiej nam pasują i ćwiczmy dalej.

W czasie praktyki na pewno pojawią się blokady w postaci negatywnych myśli czy przekonań typu ” mój wkład nie ma takiego znaczenia” czy ” nie mam zbyt wiele talentów” itp, zauważmy takie blokady i delikatnie, ale z determinacją wróćmy do dalszej praktyki. Z czasem będzie coraz łatwiej.

Powodzenia

Ania Andrzejewska i Joanna Berendt

Kalendarz możesz pobrać tutaj